Získejte zajímavé odškodnění

Jste na cestě na dovolenou, která vám zkomplikovala nepříjemná situace, která se odehrála již na letišti? Zpoždění bývají velkým strašákem většiny cestovatelů. Věděli jste ale, že za jistých okolností máte nárok na získání poměrně slušného odškodnění, které se může vyšplhat až na částku 600 euro? Málokterý turista o tomto ví, tudíž za zpoždění svého letu nezískají ani korunu. Není to škoda?ulička v letadle

Alespoň 3 hodiny a peníze máte v kapse
Abyste získali odškodnění za zpožděný let Claim Cloud, tak musíte splnit několik základních podmínek:

  • Zpoždění musí být alespoň 3 hodiny, počítá se od času plánového příletu do cílové destinace. Pokud tedy vzlítnete o 3 hodiny a 5 minut později, ale do cíle dorazíte později jen o 2 hodiny a 55 minut, odškodnění se na vás bohužel nevztahuje.
  • Nesmí být zaviněno vyšší silou– pokud dojde ke zpoždění z důvodu bezpečnostní situace, přírodní katastrofy nebo třeba špatného počasí, kompenzaci bohužel nezískáte. Týkat se vás bude zejména v případech pochybení letecké společnosti, stávky personálu a tak podobně.
  • Svázání s Evropskou Unií– Let musí být uskutečněn v rámci EU, výchozí destinace se musí nacházet na území EU, nebo daná společnost musí alespoň sídlit na území Evropské Unie

letadlo nad řekou
Kolik peněz je možné získat?
Pravděpodobně vás zajímá, kolik peněz můžete vlastně díky regulaci EU 261/2004 získat. Finanční částka se odvíjí zejména od toho, jak daleko se cílová destinace nachází od té původní. Pokud bude menší jak 1500 kilometrů, což platí pro většinu cest po Evropě, počítat můžete s 250 eury. Jestliže bude vzdálenost vyšší, ale stále menší jak 3500 kilometrů, týká se vás kompenzace ve výši 400 euro. Jestliže bude vzdálenost ještě větší, máte nárok na tu největší částku, která má hodnotu 600 euro. Jak tedy sami vidíte, nejedná se o žádné zanedbatelné částky, proto by byla škoda, kdybyste se své peníze nepokusili od dané společností získat.