TETOVÁNÍ


V dnešní době je tetování velmi moderní záležitost, lidé se nechávají tetovat z různých důvodů, ať už absurdních, že chtějí jen někoho provokovat, nebo si nechávají zvěčnit pro ně důležitou událost, jako je např. narození dětí, někteří berou tetování jako módní doplněk.

Než se pro tetování vůbec rozhodnete, je důležité to dobře zvážit, protože tetování „máte na celý život“, takže když si někdo nechá vytetovat jméno polovičky, se kterou se zná pouze týden, je takříkajíc absurdní a nezbude při případném rozchodu nechat si tetování předělat.

Historie tetování je velmi stará, zkrášlovat tělo si nechávali lidé již od doby bronzové, to však nemusí nutně znamenat, že ho musíte skutečně mít, do roku 1997 byly tetovací salony v New Yorku dokonce ilegální.
Pokud se ale pro tetování rozhodnete, je důležitý výběr motivu (který by pro Vás měl mít opravdu nějaký význam, nebo třeba vyjadřovat nějaký Váš názor, či Vaši osobnost), ale také výběr „dobrého“ tetovacího salonu.

Když se řekne tetovací salon, lidé, kteří tetování odsuzují, si představí jistě nějakou místnost, kde najdou potetovaného člověka od hlavy k patě, už vidí různé nemoci, protože si myslí, že tetování u desítek lidí probíhá jednou jehlou, to je však velký omyl, dnešní tetovací salony jsou velmi moderně vybavené, musí dbát na hygienické předpisy, to samé platí, i pokud se necháte tetovat od „soukromého tatéra“.

Nejdůležitější je obecně najít dobréhotetovací salon nebo tatéra, který vám vyhovuje. Tetovací salon, popř. Tatér by měl mít dobré reference (ty můžete získat z internetu, od známých), a musí být důvěryhodný, aby se Vám nestalo, že odejdete s ošklivým tetováním. Někteří umělci jsou dobří v portrétech či v barvení a stínování, jiní na symboly a písma. Nejlepší je najít umělce, který vám pomůže vyjádřit sám sebe a bude s vámi spolupracovat na návrhu tetování, také by měl být schopný poradit Vám, na kterou část těla se máte nechat tetovat, někteří lidé např. tetování sice chtějí, ale takové, které půjde třeba v zaměstnání dobře schovat, se vším by Vám měli v „dobrém“ tetovacím salonu poradit.

V neposlední řadě musíte počítat předem s bolestí, bezbolestné tetování existuje maximálně formou nálepek. Bolest jesoučástí tetování. Toto je nutné zvážit, protože by se mohlo stát, že se člověk podle bolesti rozhodne změnit místo tetování. Muže může nejvíc bolet při tetování břicho, páteř, hrudník. Nejméně pak hýždě, paže a záda. Ženy může při tetování nejvíc bolet kotník, páteř a žebra, zatímco nejméně bolestivé oblasti jsou břicho, hýždě, stehna a ramena.