Výběr nového vozu

Dospěli jste k rozhodnutí, že potřebujete pořídit si nový vůz. To Vás čeká těžká práce. Musíte se totiž rozhodnout, jaký vůz potřebujete, jaké na něho máte požadavky. Má to být sportovní střela, luxusní kára, rodinné auto, nebo snad dodávka?

luxusní model vozu

Jistě znáte důvod, proč si nové auto pořídit. Jako další krok je dobré si zvolit, zda chceme to správné auto pro nás hledat mezi auty na benzinový nebo naftový pohon, případně, jsme-li ekologicky smýšlející mezi vozy na plyn nebo elektromobily. Přibližně tušíme, proč si chceme koupit nový vůz. Jsme mladí a chceme sportovní vůz, který každého oslní, nebo chceme luxusní vůz, který bude každý obdivovat?

Mezi podstatné rozhodnutí při koupi nového vozu je faktor, zda chceme zcela nový vůz, nebo si vystačíme s vozem bazarovým po jednom i více majitelích.
černá audina

Hledáme-li rodinné auto, musíme se rozhodnout, kolika místné má být, kolik má mít dveří, jakým systémem mají být dveře otevíratelné, jak velký zavazadlový prostor u auta potřebujeme. Budeme v něm vozit pouze nákup, nebo se do kufru auta musí vejít kočárek pro miminko a ještě naše doga Drobeček? Kolik osob potřebujeme přepravovat najednou, to je také podstatné. Stačí nám auto pětimístné, nebo potřebujeme pro množství potomků a autosedaček míst více? Jaké další vlastnosti má auto mít? Máme nějaké požadavky na bezpečnostní prvky, včetně prvků chránících chodce při srážce? Má auto mít držáky isofix na autosedačky dětí?

Nebo si snad přejeme drsné auto do terénu, s pohonem na všechny čtyři, které se dostane i z toho nejhoršího terénu bez jediného škrábnutí? Přejeme si snad, ab takové drsné auto bylo připraveno na střet s čímkoli výztuhami karoserie?

Pokud budeme vybírat auto s dámou, obvykle se od ní dozvíme pouze barvu, jakou chce, aby auto mělo a jestli se jí auto, na které ukazujeme, líbí nebo ne. V tom nehledejte žádnou logiku pánové, tomu mohou rozumět jen dámy.