Základní věci pro miminko

Základní výbavička pro miminko není nijak obsáhlá. Děti toho na začátek opravdu moc nepotřebují. Potřebují především svoji mámu a její lásku, mít suchou plenu a dostatek mléka. Nic víc je první týdny stejně nezajímá.

miminko v modré

  1. Pleny a hygiena

Plenky si nekupujte ve velkém množství dopředu, spíše vezměte třeba dvě až tři značky a vyzkoušejte, co bude vašemu drobečkovi nejlépe sedět. Ideální jsou samozřejmě ekologické plenky bez parfemace ale to už je o vašich preferencích a oddanosti k planetě. Na mytí miminka zpočátku stačí voda, popřípadě trochu mycí emulze, na mazání miminka můžete použít dětský olejíček, popřípadě hydratační krém. Vlásky zpočátku také stačí mýt vodou a celkově je lepší s chemií na malá miminka šetřit, takže tím pádem ušetříte peníze. Kosmetika na miminka je velice drahá a vyplatí se spíše zpočátku koupit vzorky a ujasnit si u jaké značky vůbec zůstanete.

  1. Spánek

Na spaní by mělo mít miminko svůj prostor ale je jedno, jestli to bude u vás v posteli, v košíku nebo v postýlce. Každé dítě má preference jiné, a zatímco jedno dítě spí rádo pouze s rodiči, jinému nevadí velká postýlka hned od začátku. Většina rodičů si pořizuje postýlku a kočárek hned na začátku a později mohou být rozčarováni, že je pořizovali zbytečně. Ne všechny děti chtějí spát samy, a mnohdy je jim opravdu nejlépe u maminky. Netrapte se tím, když nebude chtít miminko spát samo, raději se vyspěte také, když budete mít tu možnost.

miminko narozené

  1. Oblečení a další

Co se oblečení týče, potřebovat budete v nejmenších velikostech asi 10x body, 7x tepláčky, nějaké dupačky a asi 7x overal. Samozřejmě dle sezóny přidáte třeba teplou kombinézu a podobně. Na začátek nekupujte kojeneckou lahev ani umělé mléko. Pokud chcete kojit, snažte se na tyto věci úplně zapomenout, pokud kojit nechcete, pak je dobré být připraven již od začátku.