Tuzemská dovolená

Pro všechny milovníky české krajiny, kultury a historie je městečko Loket zajímavou destinací, která má co nabídnout sportovním nadšencům, rodinám hledajícím zábavu a odpočinek pro sebe a své děti, milencům i turistům, kteří pátrají po minulosti našich předků, kteří nám zanechali mnoho cenných historických pokladů.

hrad Loket

Město Loket všechny návštěvníky vítá s otevřenou náručí a nabízí široké spektrum cenově příznivého ubytovaní. Jednou z možností je ubytování loket  v Pensionu Ulrika, který se nachází v historické zástavbě města. Pension nabízí klidnou rodinnou atmosféru a osobní přístup ke každému klientovi. Pohodlně zařízené dvojlůžkové pokoje s možností přistýlky mají své sociální zázemí a v prostorách penzionu je také zdarma Wi-Fi. Pro gurmány, kteří si umí vychutnat skvělé pokrmy, je k dispozici nová restaurace s italskou kuchyní.

skalnatá krajina

A kam na výlet?

• Blízkost světoznámých lázní Karlovy Vary nabízí možnost udělat si výlet k věhlasným pramenům. Ostatně podle staré legendy byl panovník Karel IV. v den, kdy na honu narazil na minerální pramen Vřídlo, který dal základ lázeňství v Karlových Varech, hostem na hradě Loket.

• Samotný goticko-románský hrad Loket je dominantou města a určitě stojí za návštěvu.

• Město Loket je velice malebné, přímo na náměstí je barokní sloup Nejsvětější Trojice. Město má několik muzeí, jedno z nich nabízí expozici starobylých jízdních kol, kočárků a sběratelských kousků, které se váží k historii města.

• Nadšenci pěší turistiky a cykloturistiky mají nedaleko přírodní lokalitu která lemuje řeku Ohři – Svatošské skály. Svatošské skály jsou přírodní památkou, protože poskytují optimální podmínky pro chráněné rostliny a živočichy. Dva hektary skalnaté divoké přírody lákají lovce starých legend, kteří chtějí vidět zkamenělý svatební průvod Jana Svatoše.

•Město a okolí jako na dlani se dá vidět z Černé Věže postavené v dolní části hradu. Zhlédnout se zde dají i prezentované expozice hrnčířství, truhlářství a potravinářství.