Vyrobte si svůj deodorant za pár minut

Deodoranty i antiperspiranty se staly nedílnou součástí naší kosmetické výbavy. Člověk, který se nepotí, neexistuje a tak se každý chrání před nepříjemným zápachem, či viditelnými stopami od potu, jak se dá. Kosmetický průmysl vyprodukuje nespočet různých druhů deodorantů i antiperspirantů, některé slibují ochranu před obojím. Deodorant zabraňuje nepříjemnému zápachu spojeným s pocením a antiperspirant by měl zabránit, abychom se vůbec potili. Je jasné, že úplně stoprocentně fungovat nemohou, každý člověk se navíc potí úplně jinak, někdo méně a jiný naopak více.
rozprašovací deodorant
Zvláště v letních měsících tak přichází problém a my se snažíme všemožně bojovat s tímhle nepříjemným, i když přirozeným jevem. Vybrat si ten vhodný deodorant či antiperspirant není nic jednoduchého a tak nezbývá nic jiného, než postupně zkoušet nebo si nechat poradit. Ovšem zakoupené výrobky nikdy nebudou mít úplně přírodní složení a zatěžují jemnou kůži v podpaží. Zkuste si vyrobit doma svůj deodorant, který bude čistě přírodní, pro vaše tělo tak mnohem vhodnější než ten kupovaný a navíc opravdu zabírá, je to vyzkoušené.
Rychle, jednoduše ale účinně bojuje proti pocení a navíc krásně vonní. Vyrobte si také doma svůj vlastní deodorant, který ochrání před pocením a zabrání zápachu. Rozdíl poznáte hned, hlavně na svém tričku, už nenajdete nevzhledné propocené kolečka. Přitom postup je snadný a suroviny také seženete bez problémů.
pot na těle
Budete potřebovat
:
·         Jedlou sodu
·         Škrob
·         Kokosový olej
·         Vonný éterický olej, ten vyberte podle toho, co vám nejlépe vonní
A samotná výroba je už velmi snadná. Škrobu a jedlé sody dejte stejné množství, kokosového oleje o maličko méně, tak o jednu lžičku a olejíčku stačí pár kapek, jeho vůně je intenzivní dostatečně i v malém množství. Kokosový olej bude potřeba trošku rozpustit, ve vodní lázni jen aby trošku povolil a dal se smíchat s jedlou sodou a škrobem. Až tyto tři suroviny smícháte pěkně dohromady přidejte pár kapek vonného oleje. Celou směs znovu promíchejte a pak už jen stačí dát do připraveného kalíšku a nechat ztuhnout v lednici. Malé množství nanášejte ráno nebo po koupeli do podpaží. Domácí deodorant se nemusíte bát natřít i hned po holení, nedráždí. Za pár minut hotovo ale s výsledkem budete jistě velmi spokojení.