Tyhle věci si za peníze nekoupíte

Je to možná klišé, ale je třeba se v dnešním uspěchaném světě zastavit a zamyslet se nad tím, že peníze nejsou všechno. Existuje mnoho věcí, které si prostě za peníze koupit nemůžete. Někdo bude namítat, že to není pravda. Příkladem může být láska. Jenže pokud vás někdo má rád jen kvůli penězům, nedá se tomu říkat láska. Zamysleme se společně nad tím, že peníze nejsou tak důležité, jak si myslíme. Jsou mnohem důležitější prvky našeho života a my si to musíme uvědomit.

Zdraví

Jste-li nemocný, peníze vás nevyléčí. Ano mohou vám zaplatit léčbu, léky, operaci, ale pořád je zde šance, že léčba například nebude účinná. V tomto případě už vám peníze nemohou. Jistě, život s penězi může v takovýchto situacích jednodušší, nicméně nejedná se lék na všechny choroby.

Rodina

Peníze vám milující rodinu nekoupí. Mnohdy to bývá právě naopak, že peníze rodiny rozvrací. Určitě máte v kolik někoho (nebo možná jste to zažili sami), kdo se kvůli penězům pohádal s blízkým rodinným příslušníkem. Často to bývá z důvodů dědictví. Místo toho, abychom smutnili nad ztrátou milovaného člena rodiny, hádáme se, kdo dostane víc a proč jsem já nedostal nic.

Láska

Lásku už jsem zmiňovala. Upřímnou lásku si opravdu nekoupíte. Peníze vám mohou pomoct, ale nemusí. Ačkoliv si mnoho mužů myslí, že na jejich finance uloví nějakou pěknou ženskou, není tomu tak. Málokterá obyčejná žena má peníze jako prioritu u svého partnera.

Čas

U posledního bodu nemůže nikdo nic namítat. Protože čas ten skutečně penězi nejde ovlivnit, nejde koupit, nejde uplatit, nezastavíte jej ani za miliardu. Čas je sice drahý a čas jsou peníze, ale můžete jej ovlivnit jen v případech, kdy místo toho, abyste uvařili, jídlo si raději objednáte. Takže vám zbude čas na něco jiného. Ale ve správném slova smyslu si prostě čas nekupujete.

Zapomeňte někdy na peníze a věnujte čas své rodině, přátelům i sami sobě. Můžete mít mnoho peněz, ale štěstí si za ně také nekoupíte. Možná se jednoho dne probudíte, zavaleni vašimi penězi a uvědomíte si, že už je pozdě, udělat to, co jste udělat chtěli.