Siesta na balkoně

I ten nejmenší balkon není moc malý na to, aby se na něm nedal trávit volný čas. Rozhodně je škoda na balkoně pouze pěstovat rajčata během letních měsíců. Ale i na docela maličkém balkoně můžete klidně lenošit, grilovat, anebo si číst oblíbenou knihu, či časopisy. A jako bonus se i na takovém maličkém balkoně budete cítit jako na dovolené. Existuje totiž několik nápadů, které vám z nudného balkonu udělají domácí ráj.
malé balkony
Využití malého prostoru
V první řadě je třeba si vytvořit seznam věcí, které na balkoně chcete mít. Potom si nakreslete plánek a vyzkoušejte si, jak bude váš balkon po žádané úpravě vypadat. Zrovna tak mějte na paměti, že všechny předměty nemusí být pouze na zemi. Využijte veškerý prostor vašeho balkonu, jako jsou:
o   zdi
o   strop
o   vzdušný prostor
Nábytek
Balkonové posezení a také stolek by měli být v první řadě z odolného materiálu, který je určený pro venkovní podmínky. Po té do vybraného kouta umístěte sezení společně se stolkem. Jako posezení můžete zvolit:
o   ratanové židle
o   textilní křeslo pro dva
Nakonec postačí, když přes křeslo přehodíte krásný potah a pár polštářků, a na stolek dáte vkusný látkový přehoz, a umístíte na stolek dekorace, společně s květinami.
Textilie
Pořiďte si krásné záclony a závěsy podle vašeho vkusu, ze kterých si na balkoně, na místě k sezení vytvoříte nebesa. Tímto krokem totiž dodáte prostoru na balkoně hloubku, romantiku a také pocit domova. Nebesa, anebo také markýzu si můžete vyrobit i ze závěsů, či látky, kterou máte zrovna doma. Na jedné straně je přivrtáte a na straně druhé uvážete k zábradlí. Potom už pouze stačí na zem položit zelený koberec z umělého vlákna, pro lepší pocit, že jste na trávě.
balkon s květinami
Šňůra na prádlo
Jestliže balkon nepoužíváte k sušení prádla, můžete namísto pověšeného prádla natáhnout na šnůry, či provázky pnoucí květinu. Budete se hned cítit jako v krásné zahradě.