STĚHUJETE SE DO VLASTNÍHO BYTU? TOHLE MUSÍTE VĚDĚT!

Bydlení u rodičů má své výhody. Někdo vám navaří, vždycky máte vyžehleno a nikdy jste se nemuseli starat o to, co znamenají všechny ty čudlíky na myčce. Proč taky? Maminka za vás všechno obstarala.

·         Stěhujete se od rodičů?
Pokud jste vystudovali a už máte dost všeho toho jejich omezování a pravidel, nejspíš se konečně koukáte po vlastním bydlení. Ale co všechno byste měli vědět, než se tam skutečně odstěhujete? A jaké jsou věci, které vás nenapadnou, že se o ně musíte starat, a přesto budete muset?

Každé holoubátko jednou vyletí z hnízda. Ať už jste ukončili střední nebo vysokou školu a teď se chystáte do práce, nebo jste až doteď měli spolubydlící a všechna domácí práce se nějak dělila, teď to bude jiné.

Pokud se stěhujete do vlastního bytu, budete mít sice absolutní kontrolu nad tím, co se v bytě děje a budete mít vlastní pravidla, máte také odteď na krku všechnu odpovědnost nejenom za nemovitost, ale hlavně za to, jak s ní nakládáte.


Co všechno musíte začít řešit?

Nejenom že si musíte najít zaměstnání takové, aby vás alespoň trochu bavilo a navíc aby vás i uživilo, ale také musíte myslet na to, za co budete utrácet.
·         Nájem – pokud bydlíte v nájemním bytě, dobře si prohlédněte smlouvu. Je nájem v ceně s energiemi, nebo třeba wifi? Doma to byla samozřejmost.
·         Energie – zjistěte si, kolik stojí. Počítejte si, kolik měsíčně prolijete vody.
·         Opraváři – elektrika, kotle, voda, topení, na tohle všechno je třeba mít vždycky číslo, kdyby se něco pokazilo
·         Pračka, myčka, sušička a jiné domácí spotřebiče – rychle si přečtěte návody a naučte se, jak na co přijít, kde co prát, co nedávat do myčky a jak ji vůbec zapnout.
·         Domácí práce – vymezte si, kdy co a jak často budete uklízet. Nezapomínejte na to a dělejte úklid pravidelně, jinak budete mít záhy doma skládku.