Přátelé jsou zrcadlem naší osobnosti

Co člověk, to jiný názor, jiná zkušenost, jiný pocit. Opravdové přátelství je vztah, kde důvěra, péče a pravdivost jsou vždy na prvním místě. Přítel je ten, kdo o nás ví prakticky všechno. A kdo nás i přes naše nedostatky má rád. Ke svému životu přátele potřebujeme jako sůl. Bez nich by totiž život nebyl zábavný, ale pořádně osamocený.

dívky

Naše smečka
K životu potřebujeme svoji smečku. Může jít o celou bandu kamarádů, nebo třeba jen o jednoho jediného přítele. Důležité je, abychom měli vztah, kterému se říká přátelství. Díky němu totiž vzkvétáme, ale také máme zázemí, kam můžeme chodit i s těmi nejtajnějšími myšlenkami. Přátelství je totiž vztah o jistotě a důvěře. V přátelství máme jistotu, že se můžeme podělit o svůj názor. Kamarádi jsou lidé, kteří v nás věří a podporují nás.

ruce

S přáteli se scházíme také proto, abychom se uvolnili a zasmáli. Dobrá banda nikdy nezklame v zábavě. A nikdy se s ní necítíme osamělí. Za takové lidičky bychom měli být velmi vděční a děkovat za něj každý den.
Pokud máte jen jednoho jediného přítele, určitě nezoufejte. Vždyť mít hodně přátel ještě neznamená být nějak výjimečný či zajímavý. Často lidé udržují jen povrchní přátelství, která však nejsou tak pevná jako třeba právě to vaše jediné kamarádství.

oslava

Ten, kdo mívá méně přátel, bývá spíše introvertní, a také citlivý. S lidmi kolem sebe si ale dokáže užít legraci. O svých citech však mluvívá opatrně, a svěřovat se začne až po opravdu dlouhé době, když má pocit jistoty a porozumění. Takoví lidé si ale opravdového přátelství cení mnohem více než ti ostatní.
A naopak, ten, kdo se lépe cítí v pestré společnosti, je zase zvídavý, otevřený, a často touží po vzrušení a rušné debatě. Chce se o všech kolem sebe dozvědět co nejvíce informací, ale zároveň je spolehlivý a tolerantní.
Přátelství je v každém případě radost ze společnosti těch nejbližších a nejoblíbenějších kamarádů, se kterými můžete prožívat všechny radosti i strasti.