Nechte se rozmazlovat domácí wellnes koupelí

Pokud se potřebujete příjemně naladit, odpočinout si a dopřát svému tělu relaxaci, jednoduchým a snadným zdrojem chybějící energie jsou domácí wellnes koupele. Jsou to chvíle, kdy se příjemně uvolníte, odbouráte stres a napětí, a to přesně podle vašich představ a kdykoliv se vám bude chtít.

Je to snadné a budete se cítit báječně! Příjemnou koupelí si necháte hýčkat tělo i duši. A pokud si v koupelně zapálíte alespoň jednu svíčku, která zvýrazní kouzlo domácí lázně, efekt atmosféry wellnes to jen podpoří.
Abyste zvýraznili efekt léčivých koupelí, rozhodně si nezapomeňte před vstupem do vany krouživými pohyby masírovat celou pokožku. Masáž provádějte kartáčem z přírodního vlákna. Masírujte se 5-20 minut, čímž si otevřete ucpané póry a odstraníte odumřelé buňky.

Kterou koupel si dnes připravit?
–      Medovou – pro hydrataci těla. Rozpusťte 250 ml medu v 1 litru mléka. Směs nalijte do napuštěné vany. Teplota vody by neměla být teplejší než 40°C. Pokud chcete, obohaťte koupel ještě lžící mandlového oleje.

–      Bylinkovou – na uklidnění. Látkový sáček naplňte hrstí čerstvých nebo sušených, krátce povařených, bylinek a vhoďte si ho do napuštěné vany. Teplem se uvolní bylinková vůně, která osvěží nejen pokožku, ale také její vdechování uvolní celý organismus. Do této koupele je nejvhodnější heřmánek, růže, rozmarýn, levandule a šalvěj.

–      Solnou – na vyčištění pleti. V misce důkladně smíchejte dva šálky mořské soli, 30 ml mandlového oleje a 8 kapek éterického oleje – vůni si zvolte podle nálady. Touto směsí si můžete udělat peeling před koupelí, nebo jí rovnou rozpusťte ve vaně s horkou vodou.

–      Aromatickou – pro získání energie. Smíchejte 30 ml mandlového oleje, 4 kapky grapefruitového oleje, 4 kapky oleje z máty a 2 kapky rozmarýnového oleje. Vše důkladně promíchejte, aby se vůně promísily. Poté směs nalijte do horké vody, ve které si pak příjemně odpočinete.