Jedinečnou expozicí veteránů

Prohlídka Muzea veteránů vám zabere asi půlhodinu a je přístupná i vozíčkářům. Díky vstřícnosti manželky majitele vystavených exponátů, vás hned při vstupu uvítají její dva psí miláčci. Stafordteriér, který na první pohled budí respekt, ale je výborně vycvičený. Přinese v tlamě košíček, s pětikorunou přilepenou na dně a vybírá vstupné. Ale pozor! Dobře si pamatuje, kdo mu do košíčku hodí penízek.

Pokud tak neučiníte, bude za vámi stále chodit.  Druhý je pražský krysařík, který je stejně dobře vycvičený a příkazy své paničky poslouchá naprosto dokonale. Mimo obvyklé povely dovedou obadva kýchnout, dělat mrtvého či přinést požadovanou z  hromady stodvaceti hraček


S jedinečnými průvodci

 
V muzeu najdete dvě oddělené expozice– v pravém křídle především automobilové veterány značky Mercedes a české Škodovky a Tatry. V levém křídle je několik desítek motocyklů značek Jawa. ČZ, Stadion, NSU nebo Simson.
Majitel muzea, pan Milan Bojar, je zároveň vlastníkem většiny vystavovaných modelů.Ty jsou plně renovované a ve velice zachovalém stavu. Expozice je vkusně doplněna také o různé dobové předměty a doplňky a příjemně působí i dobový hudební doprovod.

Za několik desítek let, co se veteránům věnuje, se podařilo panu Bojarovi vytvořit opravdu unikátní sbírku. V té najdeme automobil Škoda 420 Roadster, kterých bylo vyrobeno jenom 49 kusů, či Škoda 430 Coupé Sport, vůz z roku 1931, kterých bylo vyrobeno jenom 14 kusů. Jedinečným vozem je i Tatra 12 Roadster Special, který byl postavený na zakázku a je to zřejmě jediný vůz svého druhu na světě. Z motocyklů je je nejunikátnější Stadion, určený na export nebo třikolka Simson.

Pokud s vámi bude na procházce lázeňským městem váš čtyřnohý přítel a vy si budete chtít expozici prohlédnout, klidně ho vezměte dovnitř sebou. Určitě bude vítán!