Dub se na vaší podlaze bude skvěle vyjímat

Víte, jaký materiál se bude u vás doma na zemi nejlépe vyjímat? Přece dubová podlahová prkna! Z hlediska ceny to sice není ta nejlevnější možná volba, ale na druhou stranu se jednoznačně vyplatí. Počítejte s námi!
podlahová prkna, dřevo
Dřevo je investice do budoucnosti. Je to kvalitní materiál, který vás spolehlivě přežije, a pokud budete chtít, můžete ho bez obav odkázat další generaci. A když se náhodou poškodí, tak ani to vás nebude stát příliš peněz anebo práce – prostě postižené místo obrousíte a znovu nalakujete.
Pokud jde o vzhled, tak v tomto případě nemá dřevěná podlaha žádnou rozumnou konkurenci, je naprosto dokonalá, jedinečná, velice atraktivní. Zkrátka ji bude každý obdivovat a vy se na ni nebudete schopni vynadívat. A ještě jedna dobrá zpráva – dřevo stárne do krásy, takže čím bude starší, tím více bude atraktivní.
Nicméně krása samozřejmě není vše. Jaké jsou tedy další vlastnosti?
Mimo dlouhé životnosti a maximální odolnosti, která je pro tvrdé dřeviny typická, se jedná o příjemnou teplotu. I když bude ve vybrané místnosti chladno, můžete se spolehnout na to, že dřevo si vždy zachová příznivou teplotu, takovou, která vám bude příjemná na dotek, takže se po takovém povrchu budete rádi procházet bosí, bude příjemné na něm sedět anebo třeba cvičit jógu.
moderní interiér – ložnice
Možná už jste se setkali s názorem, že dřevěná podlaha není vhodná pro ty, kteří si chtějí pořídit podlahové vytápění. V tom případě byste měli vědět, že na tuto věc mají různí odborníci různý názor, a druhá polovina tvrdí, že si dřevo a vytápění zespodu nijak nevadí. Spíše se dřeviny dělí na ty, které jsou z tohoto hlediska více a méně vhodné. A právě dub z tohoto hlediska vyhrává na celé čáře.
Takže pokud vám nevadí, že sáhnete hlouběji do kapsy, neboť prémiové dřevo něco stojí, tak je jisté, že dubová prkna vás svou kvalitou rozhodně nezklamou.