Čtyři tipy, jak ušetřit peníze

Život není sice jen o penězích, ale všichni víme, že právě ony nám jej mohou v moha věcech ulehčit. Většina lidí však nemá peněz na rozdávání, je teda třeba vědět, jak nějakou tu kačku ušetřit. Nakupování ve slevách a odříkání si toho, co máte rádi, je jedna možnost, ale existuje několik dalších, které nemusí být ani tak radikální.

1.       Buďte u banky s lepšími podmínkami
Na trhu je velká konkurence, takže banky se předhánějí tím, která nabídne svým klientům lepší podmínky. Ano, věřte tomu – jsou banky, které jsou bez poplatků a vaše peníze dokonce zúročí. Takže nebudou na účtu ležet jen tak ladem. To stojí určitě za vyzkoušení! Proč platit někomu zbytečné poplatky, když jinde to jde bez nich.

2.       Používejte nákupní seznam
Při nákupu nemusíte koukat po slevách, i když na tom není nic špatného. Nicméně snažte se kupovat jen věci, které potřebujete. Napište si nákupní seznam a dodržte ho.

3.       Zbavte se zbytečných věcí
Lepší je samozřejmě nekupovat zbytečnosti. Zde se mi osvědčilo pravidlo třiceti dní – jakmile si chci něco koupit, počkám třicet dní a pokud si myslím i po měsíci, že tu věc potřebuju, koupím si ji. Většinou si to však rozmyslím. Nicméně pokud máte plnou skříň oblečení a krámů, zkuste si vytřídit ty, které už nepotřebujete a prodejte je. I když něco prodáte třeba jen za deset korun, pořád jste si něco málo vydělali za věc, která stejně leží ladem. A víte, jak to je – koruna ke koruně a máte vyděláno na chleba.

4.       Vařte doma a využijte i zbytky
Vše, co děláte doma, je vždycky levnější. Takže si odpusťte návštěvy restaurací. Vařte doma a snažte se využít i zbytky. Nic nevyhazujte! Nejen, že jídlem by se nemělo plýtvat. Tím, že něco vyhodíte do koše, vyhazuje i své peníze. To přece nechceme. Zbyly vám brambory z oběda? Udělejte si je na večeři. Věřím, že i takové jídlo uspokojí váš mlsný jazýček.

Další tipy

·         Kupte si úsporné žárovky, neplýtvejte vodou a zbytečně netopte.
·         Největší žrout peněz jsou návyky, jako cigarety, hazard a alkohol. Chcete ušetřit? Zbavte se jich, nebo jejich užívání alespoň uskromněte.
·         Využijte zákaznických programů vašich oblíbených obchodů, které nabízejí slevy a akční bonusy.