Super potraviny na talíři


V současné době se lidstvo dělí v postatě jen na dvě skupiny. První z nich věří, že vše co koupí v obchodech, je zdravé a zdraví nezávadné. Tato skupina obyvatel se příliš nestará o svůj jídelníček a je jim v podstatě jedno, co konzumují.
Druhá skupina obyvatel to má přesně naopak. Nežli přidají něco do nákupního košíku, pečlivě si přečtou etiketu, prostudují složení a na základě toho se buď rozhodnou pro koupi produktu, či nikoliv. Tato skupina je typické svojí pečlivostí při výběru. Snaží se, aby nic co konzumují, neobsahovalo žádné škodlivé konzervanty, žádné látky ani spouštěče alergií. Pečlivě vybírají bio potraviny a super zdravé potraviny. Jestli byste se i vy chtěli dát na tuhle cestu, jistě vás zajímá, o jaké potraviny se jedná.

miska s goji a dalšími plody

Na prvních příčkách se umístilo klasické sádlo. Ačkoliv se to může zdát jako nesmysl, opak je pravdou. Jedná se o potravinu, která byla vyhodnocena jako nejzdravější. Hned v patách mu bylo goji EnerieŽivota. Zde můžeme mluvit o super potravinu v pravém slova smyslu. Jedná se o malé, červené plody kustovice čínské. V obchodech se prodává po malých baleních. Tyto plody jsou velice bohaté na vlákninu, vápník i vitamín C. Tělu dodává mnoho potřebných látek a vitamínů. Další potravinou, která by neměla ve vaší domácnosti určitě chybět, je česnek. Jedná se o přírodní antibiotikum, které pomáhá léčit rány i nemoci. V případě angíny či chřipky, se jedná o nejlepší variantu léčby (s těmito nemocemi vám pomůže i cibule).

goji zblízka

Pokud se rozhodnete jíst lépe a pustit se do konzumace nějaké super potraviny, mějte vždy na paměti, že nic se nemá přehánět a ani tyto potraviny vás nespasí vždy. Nicméně jako přírodní doplněk stravy a přírodní léčebné prostředky jsou ideální. Budete-li nějakou takovou potravinu kupovat, vždy mějte na paměti, že ne každý prodejce prodává stejně kvalitní zboží.