Nejprve přemýšlet, potom jednat

Konečně jste se dočkali a budete se stěhovat do nového. Bylo už na čase! Rozrostli jste se o dalšího potomka a i ten domácí miláček rodiny hodně povyrostl. Vše se zdá být skvělé, jen to samotné stěhování vám nedá spát. Není divu, všeobecně se totiž považuje za hotovou noční můru. Musíte si všechno do detailu promyslet a zařídit tolik věcí. Vězte, že stěhování je časově náročné. A navíc se nejedná o úplně levnou záležitost. Krabice, obalový materiál, služby stěhovací firmy, případné zapůjčení aut s tažným zařízením, pokud sami takové nevlastníte. Možná by bylo na místě zvážit, zda si i na své auto tažné zařízení ještě rychle nepořídíte, protože to se vám bude hodit vždy. vám vysvětlí, proč je tak výhodné mít na svém autě tažné zařízení, i kdybyste se nechtěli stěhovat.

přípojná zařízení

Hurá do toho

Přestěhovat váš celý dosavadní život na jiné místo vyžaduje dokonalou organizaci. Napište si proto na papír vše, co budete muset absolvovat proto, aby měl váš přesun co nejhladší průběh.
1. Musíte vědět, kdy přesně k akci dojde a podle toho začít balit věci. Je jasné, že některé z nich budete do poslední chvíle potřebovat, proto zapřemýšlejte, kdy a co zabalíte jako první a co naopak jako poslední.

přívěs

2. Sežeňte si dostatek krabic a jiného obalového materiálu. Nemyslete si, krabic a různých obalových folií budete potřebovat víc než dost. Mějte na paměti, že ne všechny krabice jsou ke stěhování vhodné. Budete přenášet křehké sklo nebo porcelán. Pokud chcete alespoň trochu ušetřit a krabice si sehnat například v obchodech, kde jsou k dispozici zdarma po výkladu zboží, začněte je shánět dostatečně dopředu. Samozřejmě můžete krabice i zakoupit přesně podle vašich požadavků. Jde ale o poměrně zbytečné náklady a peníze navíc se vždy hodí.

3. Udělejte si seznam, kam co ukládáte. Je totiž dost o nervy potom hledat zubní kartáčky nebo důležité dokumenty v desítkách krabic. Díky předem připravenému seznamu se vyhnete i případným hádkám v rodině a co víc, nebudete-li stále něco hledat, dojde i k úspoře vzácného času.

4. Pečlivě zvolte, jakým způsobem budete své věci převážet. Zvolíte-li služby stěhovací firmy, pak bude stěhování určitě rychlejší a navíc se nenadřete. Vše vlastně zařídí za vás. Ale pozor, nejde o zrovna levnou záležitost. Zvolit můžete si kamarádskou výpomoc, pokud vaši známí vlastní větší auta nebo auta s tažným zařízením a vozíkem.