Jak skloubit alkohol a řízení?


Řízení pod vlivem alkoholu? To je něco, na co by měl každý člověk zapomenout. A to nejenom proto, že to zakazují zákony. Podobné počínání je totiž jak známo hazardováním s majetkem, zdravím a životem, a to nejen dotyčného opilce samotného, ale i všech, kdo se mu nešťastnou shodou okolností připletou do cesty.
Alkohol jednoduše za volant nepatří. A basta!taxi v ulicích
Jenže co když si někdo uvědomí, že musí nezbytně někam odjet, jenže už je pozdě, protože už mu onen neblahý alkohol koluje v žilách a zatemňuje mozek?
Pak by bylo žádoucí zůstat až do vystřízlivění na místě a jízdu za každou cenu oželet, nebo se dostat tam, kam je třeba, alternativním způsobem, tedy s využitím nějakého jiného způsobu dopravy. Tedy jet taxíkem, autobusem, tramvají, vlakem nebo čímkoliv jiným, kde to za dotyčného odřídí někdo jiný.
Ovšem co s osiřelým autem, které by tu muselo zůstat? Pro to by se pak bylo potřeba zase vrátit, až bude jeho majitel ve střízlivém stavu. A to by bylo zbytečně komplikované. O tom, že bude toto auto možná navíc potřeba zavčasu jinde, ani nemluvě.
Jak to jenom vyřešit?
V naší metropoli vlastně vcelku jednoduše. Stačí si přece jenom zařídit odvoz vozu Convoy.taxi u terminálu
V čem to spočívá? Člověk si zavolá na dispečink a domluví si odvoz a je to. Firma mu pošle dvoučlennou posádku, z níž si jeden člověk převezme klíče od auta a doveze zákazníka tam, kam má, a druhý je ve služebním voze následuje, aby po odvozu a zaplacení svého kolegu opět vyzvedl a oba odjeli jinam, kde je jich třeba.
Indisponovaný majitel vozu se tak dostane i s tímto kdykoliv tam, kam má. Spolehlivě, bezpečně, aniž by musel byť i sebeméně porušit zákony a ohrozit sebe či ostatní lidi, kteří by mu shodou okolností zkřížili cestu. Nehrozí ani škody na majetku, ani na zdraví, nikdo není ani ohrožen na životě.
A za to se vyplatí si zaplatit.