Stačí malá chyba

Pokaždé, když vyřizuji nějakou platbu přes účet, napadne mě, že bych se mohla splést a napsat něco jinak. Stačilo by přehodit jedno číslo nebo ho zapomenout napsat. A problém by byl na světě. Přišla bych o poslanou částku dvakrát.
1.     Tím, že bych ji poslala někomu jinému.
2.     Tím, že bych ji musela poslat ještě jednou tomu správnému.
terminál na karty
Je to pravda? Stačí opravdu taková malá nepozornost, která může mít takové následky?Samozřejmě, že ne. Lidé jsou přeci chybující, a právě tohle se může stát každému. Jestliže si chybu uvědomíte zavčasu, můžete platbu zrušit. To jde ale jen v tom případě, že měla být platba poslána až v pozdější dobu. Jestliže jste měli tu smůlu, že jste se trefili do existujícího čísla účtu nesprávné osoby, není nutné propadat panice. Odeberte se do své banky a vše oznamte. Banka bude kontaktovat nesprávného příjemce a ten má povinnost peníze vrátit. Jediné, co budete muset udělat je to, že vyplníte žádost o vrácení neoprávněně přijatých peněz. Vaše finance by se měly navrátit zhruba do tří týdnů.

Nechat si cizí peníze je trestné

Pokud se tak nestalo, ani teď nezoufejte. Budete muset podniknout do své banky ještě jednu cestu, abyste požádali o identifikační údaje příjemce Vaší platby. Banka Vám poskytne jméno, datum narození a adresu trvalého bydliště majitele účtu. Vše bez jeho souhlasu, ale za určitý poplatek, který musíte zaplatit Vy. Více už pro Vás banka udělat nemůže.
polské mince
·        Právo je ale na Vaší straně, a tak je potřeba dál jednat.
Nejlepší je, dojít se poradit s právníkem, který Vám sdělí, jakým způsobem lze dál postupovat. V dnešní době určitě každý ví, že ponechat si peníze, které mu nepatří, je trestné. Proto většinou k soudu nedochází a obě strany se dohodnou smírnou cestou. Jiná situace nastává, jestliže chybu udělala banka. Pak nese veškerou zodpovědnost ona a Vy v žádném případě o nic nepřijdete.