Jak sportovat

Taky jste se nechali zmást teleshoppingem a místo rotopedu máte najednou odkládací plochu na oblečení, cvičební gumy leží na dně skříně a přístroj, který Vám zpevní břišní svaly, nějak nesplnil svůj účel a Vám se na břiše pořád houpe malá pneumatika? Bohužel, žádný zázrak, který byl slibován, se nestal a vy musíte vymýšlet, co dál, pokud chcete na své postavě pracovat a nejenom se na ni dívat. Ale jak vybrat sport, který zvládneme poctivě cvičit a za chvíli se nám neomrzí? Tohle není vůbec jednoduchý úkol, byť by se tak na první pohled zdálo.

Jaké jsou nejoblíbenější sporty u nás?

–          fotbal– kolektivní míčová hra, při které proti sobě soupeří dvě družstva, které se snaží dostat míč do soupeřovy branky. Tomu se snaží zabránit brankář, který celou branku hlídá a snaží se zachytit míč, který by mohl v bráně skončit. Jako jediný z hráčů se může míče dotknout rukama.

 hráči fotbalu

–          cyklistika– klasická jízda na kole, kterou můžeme ale rozdělit dle zaměření  buď na sportovní, rekreační nebo třeba s turistickým zaměřením. Kolo také můžete využít také jako dopravní prostředek například do zaměstnání či do školy, což se nazývá cyklodoprava.

 hokejisti na ledě

–          lední hokej– je podobný sport, jako fotbal, se stejným cílem, nicméně liší se hned v několika zásadních věcech – hlavní je ta, že se hraje na ledě, po kterém hráči bruslí, hráčů je o polovinu méně v každém družstvu a branky jsou o dost menší. Místo balonu se hráči snaží dál gól kruhovým pukem.

 

–          volejbal– oblíbená kolektivní míčová hra kdy se jedno družstvo snaží dostat míč přes síť do druhého družstva s tím, aby míč spadl na zem a nikdo z protivníků balon nestihl vrátit na Vaši hrací plochu.

 fanoušci tenisu

–          tenis– známý také pod názvem bílý sport, hrají ho vždy buď dva nebo čtyři hráči – dvouhra či čtyřhra. Soupeři se snaží na obdélníkovém hřišti dostat míček do soupeřového pole pomocí rakety s tím, aby nebyl protivník schopen svou raketou míček vrátit.

 

–          lyžování– oblíbený zimní sport, kdy se člověk pomocí lyží snaží sjet zasněžený kopec dolů pomocí vykonávaných obloučků. Místo lyžování se často používá i snowboard.

Pokud jste si vybrali sport, který Vás zaujal, určitě ho zkuste, třeba získáte koníček na celý život. Je třeba myslet ale i na své zdraví a nepřetěžovat se fyzickou zátěží. Proto by Vás při neměla provázet žádná bolest při sportování – určitě si na to dejte pozor, aby pro Vás sportování nemělo až fatální následky.