Čistá voda jednoduše

Plavání ve špinavé vodě není žádný zázrak a určitě to nechcete provozovat ve svém bazénu. Znečištění vody nemusí být na první pohled patrné, ale většinou zjistíte její kontaminaci i pouhopouhým pohledem. Barva vodní plochy nebude azurově modrá a možná bude i trochu zapáchat. Záleží na tom, jací mikrobi nebo řasy se vám v bazénu rozmnožili. Naštěstí lze i takto znečištěnou vodu uvést do použitelného stavu. Chcete to však použít chemii.
čistá voda bazénu

Mnoho přípravků

Sehnat chemii do bazénu pro vás nebude skutečně žádný velký problém. Používá se zcela běžně a dá se koupit ve specializovaných obchodech nebo objednat přes internet. Ovšem musíte vědět, co přesně koupit. A zde už problém mít můžete. Přípravků, které udržují vodu v čistotě existuje totiž celá řada a pro laika je mnohdy složité se v tom vyznat. Určitě potřebujete dezinfekci, která váš bazén zbaví všech cizorodých mikroorganismů a řas. Tím to ale nekončí. Voda má i své pH, a to musíte udržovat v hodnotách pohybujících se okolo 6.8 – 7,2. Příliš kyselá nebo zásaditá voda nejenže neprospívá lidskému organismu, ale zároveň ani bazénovým součástkám. Proto je vhodné pH vody testovat s železnou pravidelností a v případě naměření nerovnováhy je vhodné ihned použít příslušný chemický prostředek.
ananas ve vodě
Jedna tableta
Z předchozích řádků se může zdát, že starat se o bazén není žádný med, ale nic se nejí tak horké jako se uvaří. Pokud nechcete trávit hodiny nad studiem informačních popisků u jednotlivých chemikálií a raději byste si práci krapánek ulehčili, raději si pořiďte multifunkční dezinfekční tablety. Jejich kouzlo tkví hlavně v tom, že obsahují všechny potřebné složky k tomu, aby se voda ve vašem bazénu dostala do dobré formy. Stačí rozpustit jednu nebo dvě tablety a máte vystaráno. I zde si samozřejmě musíte důkladně pročíst manuál, ale jde jen o pár řádek. Nemusíte kvůli tomu kupovat učebnici chemie .