Kdo se ušpiní, ten méně stoná


Jestliže jste rodiči malých dětí, tak moc dobře víte, jak náročné je tyto malé lidičky oblékat a obouvat. A to tím spíše, že neuplyne ani rok a už abyste jim do nové sezóny pořizovali věci nové, neboť z těch stávajících, které nestačily ani zestárnout, už vyrostly. A kdyby jim náhodou jejich botky anebo oblečení chtěly vydržet trochu déle, tak pak je tady ještě jeden faktor, na který nelze zapomenout. Dítka jsou stvoření zvědavá a nesmírně aktivní a všechny své svršky velice rychle zničí tak, že jsou po roce nenositelné. Však to všichni známe, jak to vypadá, když vypustíte malé děti ven na zahradu či do parku. Po několika hodinách se vám zpět vrátí blátivá koule s odřenými koleny a potrhanými kalhotami, která je sice neskutečně špinavá, ale zároveň velmi spokojená.

dětské boty

A to tu jde především. Kdo by snad plánoval, že hrátky svých dětí venku omezí tak, aby byly vždy čisto skvoucí jako z fotografie v dětském katalogu, tak ten ať si to dobře rozmyslí. Sice tak zachrání dětské oblečení, nicméně naruší spokojený vývoj svých dětí. A jistě není třeba připomínat, že mnohem důležitější, než čisté oblečení je zdravé a spokojené dítě.

A proč bychom vlastně měli děti nechat válet v hlíně?
S hygienou se to má totiž tak, že přemíra všeho škodí. A stejně tak jako je škodlivé se neumývat a ponechávat své tělo bez údržby, je škodlivé i umývat se nadměrně a vůbec používat velké množství různých hygienických prostředků. Mnoho bakterií, které se v našem okolí vyskytují, nám totiž jen tak neublíží. Ba naopak, když se s nimi dostane lidské tělo do styku, tak si na ně nastaví svůj imunitní systém tak, aby mu neublížily. Je to něco jako postupné otužování a trénování odolnosti. Ovšem ty děti, které takto trénovat nenecháme, pak ve vyšším věkům podlehnou každé banální nemoci.

šněrovací boty

Proto je lepší, kupovat rok co rok nové boty https://www.coolboty.cz/detska-obuva oblečení a nechat děti, ať si venku do sytosti užívají.